bursa min

Niepubliczna Bursa w Kielcach oraz Niepubliczna Bursa Awans w Kielcach umożliwiają młodzieży polskiej i zagranicznej realizowanie marzeń związanych z kontynuowaniem nauki  poza miejscem stałego zamieszkania. Świetne usytuowanie burs, w trzech budynkach: DS BARTEK, DS ASYSTENT i DS LAURA w sercu studenckiego miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej obok nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska sportowego, tuż przy największej galerii handlowej, zapewnia wychowankom szeroki dostęp do bogatej oferty sportowej, kulturalnej i edukacyjnej stolicy Gór Świętokrzyskich. Czwartym miejscem zamieszkiwania młodzieży jest hotel SILL na ul. Urzędniczej, w centrum Kielc. Młodzież tej bursy korzysta z pobliskich boisk sportowych ZSO Nr 17.
     W najbliższej okolicy znajduje się rezerwat przyrody „Karczówka” oraz ogród botaniczny prezentujący między innymi kolekcję róż, różaneczników i azalii, alpinarium z wodospadem. Wszystkie bursy znajdują się w dogodnym ciągu komunikacji miejskiej. Daje to możliwość bezproblemowego poruszania się autobusami po całym mieście.
     Zamieszkiwanie w bursach stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju swoim mieszkańcom. Wiele osób korzysta z różnych form dofinansowania np. biletów do kina czy wycieczek. Dla młodzieży organizowane są aktywności rekreacyjne, turystyczne i sportowe, obchodzimy wspólnie różnego rodzaju uroczystości, imprezy i święta.
     Pokoje wychowanków są 2 i 3-osobowe z dostępem do Internetu. W trosce o dobre zdrowie naszych wychowanków w bursach zatrudnieni są: lekarz, psychologowie i pielęgniarki. Na terenie miasteczka Politechniki Świętokrzyskiej znajduje się poradnia medyczna, z usług której korzysta nasza młodzież. Mieszkańcy Burs korzystają z sal do cichej nauki, mają do dyspozycji dobrze wyposażone kuchnie, pralnie z pralkami i suszarkami, sale muzyczne, siłownie, sale gier. Mogą także korzystać z podręcznych bibliotek (obok akademików znajduje się również biblioteka publiczna, z której mogą skorzystać w dowolnej chwili). Uczniowie mają do dyspozycji świetlice, w których organizowane są różnego rodzaju spotkania tematyczne, zajęcia plastyczne, wspólne oglądanie filmów itp. Wielu wychowanków uczęszcza na dodatkowe zajęcia pozaszkolne, uczą się języków obcych, biorą udział w programach edukacyjnych, w różnych formach szkoleń, kółku tanecznym, teatralnym i w zajęciach sportowych (darmowych zajęciach na basenie).Szczególną uwagę zwracamy na  dzieci mające kłopoty z przełamaniem bariery językowej. Z powodzeniem pomagamy im. Uzdolnieni uczniowie mają możliwość rozwijania swoich talentów biorąc udział w szkolnych i ogólnopolskich konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych.

Bursa jest dla młodzieży drugim domem. Wspólne działania stwarzają w niej przyjazne warunki do życia.


Wirtualny spacer po bursach szkolnych