W dniu 15.02.2020 roku odbył się kolejny mecz Ligii Mistrzów pomiędzy drużynami: PGE Vive Kielce - FC Porto Sofarma. Wychowankowie bursy "Awans" wraz z wychowawcami Karoliną Bugajską i Iryną Masiukovą mieli możliwość uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu, któremu towarzyszyła znakomita zabawa i gorący dopping. Mecz zakończył się zwycięstwem PGE Vive Kielce stosunkiem 30:25.

         Międzynarodowy Dzień Pizzy w tym roku przypadł na 9 lutego. Wielu z nas zrobiłoby wiele, aby zjeść kawałek świeżej, pachnącej i własnoręcznie upieczonej pizzy. Każdego dnia sprzedawane są na świecie miliony pizzy, a najpopularniejszym rodzajem tego rarytasu jest Margherita. Czy wiecie, że swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej?  Ponoć z pizzą, jest jak z kapelą rockową: liczy się doskonały skład oraz wyśmienite kawałki. P. Monika Toporek przyniosła świetny przepis i pokazała nam jak przygotować pyszną pizzę. Smakowała wyśmienicie! Mniam, mniam...

 

       Ostatnimi czasy odkryliśmy świetną dla nas, formę rozrywki na spędzanie czasu wolnego. Jeśli jeszcze nie opowiadaliśmy wam o tym to nadeszła właśnie odpowiednia pora. A więc zaczynamy… Każdy z nas, wy zapewne także lubicie w wolnym czasie pograć w gry planszowe, karciane czy też zręcznościowe. Nasza wychowawczyni p. Honorata Mieszczankowska zaproponowała nam jednak coś nowego, a zarazem bardzo ciekawego. Twister to gra wymagająca czegoś zupełnie innego niż przestawianie pionków i rzucanie kostką. Po rozłożeniu na podłodze dużej planszy z kolorowymi kółkami, zadaniem każdego z graczy jest ustawienie rąk i nóg według odpowiedniej konfiguracji podawanej przez osobę obsługującą coś co przypomina trochę tarczę zegarową ze wskazówkami. Teraz należy wytrzymać w tej pozycji do następnej tury, co nie jest łatwym zadaniem– możecie nam wierzyć. Nieraz trzeba naprawdę nieźle się nagimnastykować i powyginać ciało na wszystkie 4 świata strony. Przy tym ile śmiechu jest to szok, a jakie emocje ? Musicie koniecznie spróbować i przekonać się na własnej skórze to dopiero zobaczycie…

 

       Jazda na łyżwach wprawia w dobry humor i pozwala spalić zbędne kalorie. To świetny sposób na spędzenie popołudnia, spotkanie się z przyjaciółmi czy randkę.
       To proste- zamieniasz zwykłe buty na łyżwy, wyskakujesz na lód i śmigasz. Może nie od razu, ale nauka jazdy na łyżwach to też spora frajda. Dużą dawkę pozytywnej energii dostarczył nam ostatnio p. Mariusz Łazowski, zabierając nas na lodowisko. Na początku utrzymanie równowagi na lodzie było dla nas pewnym wyzwaniem, ale gdy spróbowaliśmy wspólnie swoich sił okazało się, że nie tylko dobrze radzimy sobie na lodowisku, ale również potrafimy dobrze się przy tym bawić.

Było fantastycznie. Zobaczcie sami!

 

                                                                                                        WERNISAŻ

     Wszystko się zmienia ,pogoda ,tradycje ,poglądy na życie oraz sztukę. Jedynie Czesławowi Gałużnemu udało się niezmiennie  zaprezentować swoje współczesne prace narysowane renesansową techniką pastelową na wystawie obrazów w Wieży sztuki , gdzie się udali wychowankowie bursy ,, Bartek” w dniu 8 lutego 2020 roku. Każdy dostrzegł w pracy malarza coś osobistego , bliskiego swemu sercu. Malarz zapoznał wszystkich obecnych ze swoją twórczością .Jak się okazało Czesław Gałużny nie tylko maluje , ale również rysuje i pisze wiersze. Wychowankowie byli zachwyceni opowieścią artysty.