W dniu 16.06.2020 roku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wychowankowie podziękowali zgromadzonej dyrekcji, nauczycielom ze szkoły i wychowawcom z bursy za miniony rok, który był pełen radości, wielu ciekawych doświadczeń i wzruszeń, a także wyzwań, jakie przyniósł czas pandemii. Dyrektor Niepublicznej Bursy w Kielcach skierował ciepłe słowa pod adresem wychowanków, dziękując im za obecność, a także do wychowawców i nauczyieli, dziękując za wkład w rozwój intelektualny i psychofizyczny wychowanków. Pan Andrzej Miszczyk, podkreślił, że bez wychowanków nie byłoby bursy i życzył wychowankom zdrowych i bezpiecznych ferii, a także bezproblemowego powrotu do bursy po wakacjach.
   Wychowankowie przygotowali autorski scenariusz słowno-muzyczno-taneczny, w którym w pomysłowy sposób i z dużą dawką humoru przedstawili sylwetki: rodziców, dzieci, uczniów i nauczycieli. Nad przygotowaniami i koordynacją przedstawienia czuwali wychowawcy: Irina Masiukova, Edyta Wojniak i Izabela Wójciak-Nowak.
   W uroczystym zakończeniu udział wzięli dyrektorzy Centrum Kształcenia "Awans": p. Aldona Miszczyk i p. Krzysztof Śliwa, dyrektor Niepublicznej Bursy w Kielcach - p. Andrzej Miszczyk, wicedyrektor mds.rekrutacji - p. Sławomir Lewandowski, wicedyrektor bursy "Asystent" - p. Elżbieta Dudała, wicedyrektor bursy "Bartek" - p. Dorota Szałas, wicedyrektor bursy "Magnetica" - p. Wioleta Żmijewska, rzecznik ds. wychowanków - p. Wanda Madej-Kotecka, nauczyciele z Centrum Kształcenia "Awans" - p. Majka Jakubowska i p. Aneta Knap, a także wychowawcy bursy "Awans" wraz z wychowankami.

https://www.youtube.com/watch?v=6WQNd0_2V6s&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3QO29N3xYVrE6LDSUIa7vyHI8ZbpvjeVMPlfS2AQT5awFbNBFpfjLfif0