Chcę podzielić się z Państwem mini projektem „ŻYCIE JEST PIĘKNE I WIELOBARWNE”, który spróbowali zrealizować w bursie Bartek wychowankowie.

Myślę, że zgodzicie się, że w XXI wieku życie młodych ludzi nie jest takie proste. Codziennie spotykają się w sieciach społecznościowych, w telewizji, w czasopismach z pytaniem „Co jest ważne w życiu?”. Kariera, praca, moda, rodzina, pieniądze – starają się sprawić wrażenie, że tylko coś jedno jest najważniejsze i muszą wybierać.

Starsze pokolenie często nie chce zrozumieć młodzież. Są przekonani, że teraz dzieci nie są zupełnie inne, niż za ich czasów. Ale nie można myśleć przy tak stereotypowo. Młode pokolenie ma wszystko do dyspozycji. Najważniejsze - spróbować.

Młodzi ludzie starają się być niezależni, robić to, co chcą, zdobywać doświadczenia życiowe, choć może i popełniając kilka razy ten sam błąd. Są odważniejsi niż kiedyś. Wiedzą, jak kochać, zdobywać przyjaciół. Chcą poznać świat. Młodzi ludzie cenią to samo, co my dorośli, ale bardzo rzadko o tym mówią.

Dlatego celem mojego projektu było dotknięcie wewnętrznego świata dzieci, ich światopoglądu, ich wartości, hobby i zainteresowań. Aby zrealizować pomysł, przeprowadziliśmy różne rodzaju lekcje – spotkania przy herbacie. I za każdym razem dziwiłam się o czym rozmawiali wychowanki, jakie głębokie myśli mieli i jak są otwarci na ludzi.

Nasze tematy to:

  1. Atrakcje mojego

Młodzież opowiadała z zachwytem i dumą o swoich miastach. Historia, architektura jest cudowna, szczególnie gdy sami o tym opowiadają !!!

  1. STOP agresja!

Na tym spotkaniu próbowaliśmy zrozumieć przyczyny agresji wśród młodych ludzi. Jak temu zapobiec, jak ją zatrzymać, jak pomóc komuś, kto jest ofiarą agresji. Wspólnie polemizowaliśmy na temat, że otaczający nas świat nie jest agresywny.

  1. Rodzin Wartości życiowe.

Celem zajęcia było zidentyfikowanie pięciu najważniejszych wartości życiowych.  Najważniejszymi wartościami dla młodzieży okazały się rodzina i przyjaciele.

  1. Jasne święta Wielkanocy.

Celem zajęcia było pokazanie ukraińskich tradycji, a szczególnie jak się obchodzi Wielkanoc.

  1. Mini wywiad „Dlaczego życie jest piękne?”.

Młodzież w tym wywiadzie wypowiedziała się na temat tego , co znaczy dla nich wyrażenie „życie jest piękne”.

                                                                                                                                                    Wychowawca Natalia Nikitska

 

 

 

https://youtu.be/yruwYzP3t0o